Blog > Komentarze do wpisu
Na zakończenie zimy :)

W styczniu trafiłam na blog Modern spotyka vintage, gdzie właścicielka zamieściła dopracowane w najdrobniejszych szczegółach kursy i schematy robienia szydełkowych gwiazdek-śnieżynek. Zachęca Ona w tytule notki: „Po prostu zrób śnieżynki”. No i jak tu nie zrobić? Jak się oprzeć, oglądając przepiękne zdjęcia na Jej blogu? Nie ma szans, po prostu trzeba chwycić szydełko. I w tym miejscu bardzo ale to bardzo serdecznie dziękuję Olli za kursy, piękne fotografie, oraz za pozwolenie na korzystanie ze schematów :) dziękuję! Gdyż kurs ten uruchomił u mnie prawdziwą śnieżycę. Wiem, że wczoraj był pierwszy dzień wiosny i wszyscy mamy już dość zimy, ale pokazanie tych gwiazdek potraktujmy jako ostatni zimowy akcent tego roku :)

Na pierwszy ogień gwiazdka mini. Instrukcje zawarte w opisie były tak czytelne, że nawet ja – choć na szydełku umiem bardzo niewiele, poradziłam sobie z tym zadaniem.

 

Po zrobieniu kilku takich małych śnieżynek, zaczęłam wymyślać drobne urozmaicenia, a to mniej płatków, a to jeden mniejszy, drugi większy, oto rezultaty:

 

 

Drugi kurs – gwiazdki midi. Już w tej chwili nie jestem pewna, czy te gwiazdki powstały dokładnie wg schematu, ale na pewno w oparciu o niego :)

 

Ze zgromadzonych wzorów wybrałam kilka, miałam już ułatwione zadanie. Dzięki wcześniejszym próbom miałam niejakie pojęcie o rozrysowanych schematach i o tym co może z nich powstać. Ruszyła produkcja:

 

 

A oto moje zastosowanie wydzierganych śnieżynek. Część już wywędrowała z mojego domu, część wisi na oknie, na zasłonkach. Po lewej stronie, trzecia śniezynka od dołu wykonana jest w całości wg kursu zrobionego przez Ollę.

 

 

A kilka przymierzało się do stroików świątecznych, tak wykorzystam je na tegoroczne święta. Zawisną też pewnie na choince. Tutaj zdjęcie na stroiku z gałązek jodły, już nieco zasuszonym:

 

 

A teraz już niech będzie wiosna!!

poniedziałek, 22 marca 2010, gajeczka84

Polecane wpisy

  • Zmieniam miejsce blogowania

    Był sentyment, bo to pierwszy blog. Było lenistwo bo wszystko trzeba od nowa. Był żal, bo tutaj tyle postów, tyle miłych komentarzy. Było zniechęcenie do blogow

  • Strój zimowy

    Kilka kolorowych kordonków, szydełko, dwa leniwe poranki.. I komórka ma nowe wdzianko na zimę ;)

  • Pierwsze szydełkowe twory :)

    Ostatnimi czasy cały mój czas zajmuje ogród i coś co mnie bardzo wciągnęło - szydełkowanie. Książki, które dostałam od Joli są znakomite, siadam sobie z nimi na

Komentarze
2010/03/22 19:54:39
Śliczne gwiazdki, ale aż zamarłam, bo już myślałam, że Ty na zimę i Boże Narodzenie już czekasz ;)
Powodzenia w dzierganiu pisanek i motyli :)
-
blogagnieszki
2010/03/22 23:52:10
śnieżynki są prześliczne :), podobają mi się takie wiszące na Twojej zasłonce :).
-
madziorek-myslipisane
2010/03/23 18:36:15
piękne