Kategorie: Wszystkie | Hafty | Koraliki | Ogrodowe | Szydełko
RSS
środa, 20 maja 2009
Pierwsze szydełkowe twory :)

 Ostatnimi czasy cały mój czas zajmuje ogród i coś co mnie bardzo wciągnęło - szydełkowanie. Książki, które dostałam od Joli są znakomite, siadam sobie z nimi na słoneczku i dziubię oczko do oczka, słupek do słupka.. Pierwszych ściegów nie pokażę, są zbyt śmieszne :D Zaczęłam od nauki szydełkowania półsłópków, słupków, słupków nawijanych, nawijanych wielokrotnie, krzyżowanych, pikotek, pęczków i innych takich.. Wyszedł mi całkiem spory szalik z tego :D Zachowam go dla przyszłych pokoleń, aby było z czego się kiedyś pośmiać.

Później przeszłam do robienia "czegoś" na bazie kółka, tutaj już wychodziło mi całkiem nieźle, oto próbki, pierwsze szydelkowe kwiatuszki:

 

 

Następnie spróbowałam połączyć dwa kolory włóczki.. Tutaj można głośno się śmiać:

 

Ale już kwadracik jednym kolorem wyszedł mi całkiem całkiem.. Może nie do końca przypomina kwadrat, ale już blisko ;)

Teraz proszę o krytykę i wytykanie mi błędów :) Bo jak wiadomo, na błędach człowiek uczy się najlepiej, a ja nie chcę brnąć dalej w koślawe szydełkowanie. Szydełko jest bardzo wciągające, podoba mi się zwłaszcza to, że z kawałka nitki szybko coś powstaje, znacznie szybciej niż haftowany obrazek :) 

 

 

10:25, gajeczka84 , Szydełko
Link Komentarze (8) »
piątek, 08 maja 2009
Prawie finisz
Tak, kawa skończona, wygląda - mówiąc nieskromnie - rewelacyjnie. Ale to zasługa schematu, moja tylko drobniutka część. Herbacie brakuje jeszcze kilku listków, ale pojawiła się filiżanka :) Później jeszcze tylko pranie i prasowanie... i oprawa. na którą nie mam pomysłu w ogóle. Chciałam proste sosnowe ramki, pomalowane matowym lakierem. Teraz mi nie pasują. Pomyślimy.
 
10:41, gajeczka84 , Hafty
Link Komentarze (9) »
wtorek, 05 maja 2009
Kilka zdjęć

Nie mogę pokazać co obecnie szyję - bo to ma być niespodzianka dla pewnej osoby w ramach wymiany igielników :) Datego pokażę kilka ujęć z ogródka, w którym ostatnio spędzam sporo czasu, hodując sobie piękną opaleniznę ;)

 

 

22:03, gajeczka84 , Ogrodowe
Link Komentarze (2) »