Kategorie: Wszystkie | Hafty | Koraliki | Ogrodowe | Szydełko
RSS
wtorek, 24 marca 2009
Drzewka, które wyrosły zimą..

Dziś pokazuję trzy wersje haftu wg schematu N. Mlodetsky. Małe drzewka szczęścia, zainspirowane cieniowaną mulinką, którą uwielbiam :) Jak na razie tylko jedno z nich doczekało się oprawienia i stoi sobie na półce - dając zieloną nadzieję że wiosna w końcu do nas przyjdzie!

 

 

 

 

15:27, gajeczka84 , Hafty
Link Komentarze (4) »
niedziela, 22 marca 2009
Drobiazg

Ten aniołek powstał w lipcu, dla Przyjaciółki, z okazji urodzin :) Bardzo się spodobał, i jako pierwszy doczekał się oprawy :) Niestety zdjęcie słabe, ale tylko taki ślad mi po nim pozostał. 

 


 

13:28, gajeczka84 , Hafty
Link Komentarze (2) »
sobota, 21 marca 2009
Miś Tatty Teddy

W temacie metryczek mam jeszcze jedną do pokazania ;) Jak na razie więcej się nie zapowiada, a szkoda, bo to wdzięczny temat. Dziś metryczka wyszyta jesienią ubiegłego roku, ze słodkim misiem, który niejedną haftującą przyprawił o dreszcze (sławne futerko szyte backstichem ;)). Wyszyłam trzy z tych misiów i nie taki diabełek straszny się okazał, powoli ale przebrnęłam przez te kłaczki. Ale nie polecam kanwy drobniejszej niż 14 ;)

 

 

 

 

16:27, gajeczka84 , Hafty
Link Komentarze (7) »
czwartek, 19 marca 2009
Znowu metryczka

Dzisiaj pokazuję haft, który aktualnie wyszywam. Metryczka, która spodobała się rodzicom pewnej małej ślicznotki. Na początku było trochę kłopotu, ponieważ musiałam dobierać kolory mulin wg ich nazwy, ale chyba się udało :) Kanwa Aida 14, kolor biały - moja ulubiona, najwygodniej mi się na niej wyszywa, nie potrzeba tamborka, jest sztywna, wszystko widać, nic tylko śmigać igiełką :) 

 

 

20:27, gajeczka84 , Hafty
Link Komentarze (11) »
środa, 18 marca 2009
Pierwsza ukończona metryczka
 
Zaczęło się w lipcu ubiegłego roku, od haftu metryczki dla Natalki, której jestem przyszywaną ciocią :) Wzór zaczerpnięty z "Kramu z robótkami",  wyszywane na białej polskiej kanwie muliną Ariadna. Wyszywałam tą metryczkę jakiś miesiąc, bez większego zapału, myślałam że na tym moja przygoda z haftem się skończy. Jednak kiedy sama zobaczyłam efekt.. Krótko mówiąc, znalazłam swoje kolejne hobby ;)
 
 
 
14:18, gajeczka84 , Hafty
Link Komentarze (7) »
wtorek, 17 marca 2009
Na początek..

Witam serdecznie na moim blogu :) Kilka miesięcy temu zostałam zarażona pieknym hobby jakim jest wyszywanie metodą haftu krzyżykowego. Kopalnią wiedzy na ten temat stał się oczywiście internet, a co za tym idzie - fora i blogi robótkowe. Przeglądałam je z zapartym tchem i podziwem. Długo nosiłam się z zamiarem utworzenia własnego bloga, aby  pokazać to, co powstaje pod moją igłą, dowiedzieć się co ulepszyć, co zmienić w swojej technice. A także po to, by poznawać nowe osoby, które również pasjonuje haftowanie. Nadszedł chyba mój dzień ;) Szczerze powiedziawszy pozytywnego kopniaka dały mi słowa wielokrotnie pisane przez różne Hafciarki - iż blog stał się dla nich motywacją do systematycznej pracy :) Chcę także uporządkować chronologicznie to co wyszywam, aby później łatwo dotrzeć do informacji co jak długo powstawało. A obrazki, które ode mnie wywędrują, pozostaną miłym wspomnieniem dla mnie samej. Zapraszam wszystkich do czytania i komentowania :) 

19:11, gajeczka84
Link Komentarze (4) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5