Kategorie: Wszystkie | Hafty | Koraliki | Ogrodowe | Szydełko
RSS
poniedziałek, 22 marca 2010
Na zakończenie zimy :)

W styczniu trafiłam na blog Modern spotyka vintage, gdzie właścicielka zamieściła dopracowane w najdrobniejszych szczegółach kursy i schematy robienia szydełkowych gwiazdek-śnieżynek. Zachęca Ona w tytule notki: „Po prostu zrób śnieżynki”. No i jak tu nie zrobić? Jak się oprzeć, oglądając przepiękne zdjęcia na Jej blogu? Nie ma szans, po prostu trzeba chwycić szydełko. I w tym miejscu bardzo ale to bardzo serdecznie dziękuję Olli za kursy, piękne fotografie, oraz za pozwolenie na korzystanie ze schematów :) dziękuję! Gdyż kurs ten uruchomił u mnie prawdziwą śnieżycę. Wiem, że wczoraj był pierwszy dzień wiosny i wszyscy mamy już dość zimy, ale pokazanie tych gwiazdek potraktujmy jako ostatni zimowy akcent tego roku :)

Na pierwszy ogień gwiazdka mini. Instrukcje zawarte w opisie były tak czytelne, że nawet ja – choć na szydełku umiem bardzo niewiele, poradziłam sobie z tym zadaniem.

 

Po zrobieniu kilku takich małych śnieżynek, zaczęłam wymyślać drobne urozmaicenia, a to mniej płatków, a to jeden mniejszy, drugi większy, oto rezultaty:

 

 

Drugi kurs – gwiazdki midi. Już w tej chwili nie jestem pewna, czy te gwiazdki powstały dokładnie wg schematu, ale na pewno w oparciu o niego :)

 

Ze zgromadzonych wzorów wybrałam kilka, miałam już ułatwione zadanie. Dzięki wcześniejszym próbom miałam niejakie pojęcie o rozrysowanych schematach i o tym co może z nich powstać. Ruszyła produkcja:

 

 

A oto moje zastosowanie wydzierganych śnieżynek. Część już wywędrowała z mojego domu, część wisi na oknie, na zasłonkach. Po lewej stronie, trzecia śniezynka od dołu wykonana jest w całości wg kursu zrobionego przez Ollę.

 

 

A kilka przymierzało się do stroików świątecznych, tak wykorzystam je na tegoroczne święta. Zawisną też pewnie na choince. Tutaj zdjęcie na stroiku z gałązek jodły, już nieco zasuszonym:

 

 

A teraz już niech będzie wiosna!!

07:41, gajeczka84 , Szydełko
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 09 listopada 2009
Strój zimowy

Kilka kolorowych kordonków, szydełko, dwa leniwe poranki.. I komórka ma nowe wdzianko na zimę ;)

13:14, gajeczka84 , Szydełko
Link Komentarze (3) »
środa, 20 maja 2009
Pierwsze szydełkowe twory :)

 Ostatnimi czasy cały mój czas zajmuje ogród i coś co mnie bardzo wciągnęło - szydełkowanie. Książki, które dostałam od Joli są znakomite, siadam sobie z nimi na słoneczku i dziubię oczko do oczka, słupek do słupka.. Pierwszych ściegów nie pokażę, są zbyt śmieszne :D Zaczęłam od nauki szydełkowania półsłópków, słupków, słupków nawijanych, nawijanych wielokrotnie, krzyżowanych, pikotek, pęczków i innych takich.. Wyszedł mi całkiem spory szalik z tego :D Zachowam go dla przyszłych pokoleń, aby było z czego się kiedyś pośmiać.

Później przeszłam do robienia "czegoś" na bazie kółka, tutaj już wychodziło mi całkiem nieźle, oto próbki, pierwsze szydelkowe kwiatuszki:

 

 

Następnie spróbowałam połączyć dwa kolory włóczki.. Tutaj można głośno się śmiać:

 

Ale już kwadracik jednym kolorem wyszedł mi całkiem całkiem.. Może nie do końca przypomina kwadrat, ale już blisko ;)

Teraz proszę o krytykę i wytykanie mi błędów :) Bo jak wiadomo, na błędach człowiek uczy się najlepiej, a ja nie chcę brnąć dalej w koślawe szydełkowanie. Szydełko jest bardzo wciągające, podoba mi się zwłaszcza to, że z kawałka nitki szybko coś powstaje, znacznie szybciej niż haftowany obrazek :) 

 

 

10:25, gajeczka84 , Szydełko
Link Komentarze (8) »